Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Arizona Üniversitesi Hakkında

  • Dernek : 0312 426 26 44 / 0312 426 26 48
  • Kurslar Departmanı: 0312 426 26 44 - 114 / 122
  • ABD Eğitim Danışmanlığı ve Arizona üniversitesi için: 0542 292 41 42

Genel Bakış

University of Arizona, ABD'nin lider üniversitelerinden biridir ve U.S. News & World Report 2019 tarafından 46. sırayla ülkenin en iyi 50 devlet üniversitesi arasında seçilmiştir. Ayrıca Forbes, Fiske Guide to Colleges 2019 ile fiyatına göre Arizona'nın ve PAC 12'nin en iyi okulu ve Amerika'nın en iyi okullarından biri olarak seçmiştir. Üniversite, kültür çeşitliliğine sahip bir öğrenim merkezi olmak için elinden geleni yapmaktadır ve her türlü geçmişe, uyruğa ve inanca sahip öğrencileri kabul etmektedir.

ABD'deki en itibarlı üniversitelerden biri olan University of Arizona, birinci sınıf eğitimden çok daha fazlasını sunmaktadır. University of Arizona, öğrencilerin gerekli araştırma, keşif ve yaratıcılık becerilerini geliştirmelerini sağlamaktadır. Üniversite, U.S. News & World Report 2019'a göre 81. sırada ve Dünya Üniversite Sıralamaları Merkezi'ne göre 52. sırada oluşuyla dünyanın en iyi 100 enstitüsü arasına da girmiştir. University of Arizona, Arizona eyaletinde ilk 100'e giren tek üniversitedir. Akademik kadro üyeleri arasında, öğrencileri karmaşık toplum sorunlarını çözmeye hazırlayan ve teşvik eden, dünyanın en aydın eğitmenleri mevcuttur. Öğrenciler, University of Arizona'da verilen en iyi programlar arasında seçim yapabilmektedir. Öğrenciler, küresel bağlantılar ve yurt dışında eğitim alma fırsatlarıyla sadece Tucson, Arizona'da değil, Çin, Endonezya, Kamboçya, Peru ve Orta Doğu gibi birçok yerde ömür boyu sürecek iş ve arkadaşlık ağları kurabilmektedir.

Yenilikler

University of Arizona, ABD dışında da uygun fiyatlarla ABD dereceleri vermek için ortak üniversitelerle iş birliği yapıyor. Öğrenciler, tek bir ülkedeki ortak bir üniversite ile University of Arizona'dan derece elde edebilmenin yanı sıra Tucson'daki ana kampüs de dahil olmak üzere üniversitenin küresel ağında seyahat ederek gerçekten küresel bir üniversite deneyimi kazanabiliyor. Gelecek, bugünle bağlantılı. University of Arizona, öğrencileri geleceğin küresel zorluklarına hazırlıyor.

Forbes'un En Uygun Ücretli Yüksekokullar Sıralaması

University of Arizona'da sunulan derecelerin yatırım kârlılığı, Forbes'un belirlediği En Uygun Ücretli Yüksekokullardan biri olarak kanıtlandı. University of Arizona, 2019 yılında ABD'deki ilk 100 üniversite içinde 46 sıra yükseldi. Üniversite, ülkedeki devlet üniversiteleri arasında 34. sırada, araştırma enstitüleri arasında ise 41. sırada yer alıyor.

Öğretim Kalitesi

University of Arizona, çoğu dünyanın en iyileri arasında kabul edilen çeşitli akademik programlar sunmaktadır. Üniversite, bu nedenle güneybatı ABD'deki seçkin bir araştırma üniversitesi olarak tanınmaktadır. University of Arizona; mühendislik, dans, çevre bilimi, optik ve Latin Amerika çalışmaları dallarında liderdir. Üniversite, öğrenciler hangi eğitimi seçmiş olursa olsun benzersiz öğrenim fırsatları sunmaktadır. Öğrenciler, Nobel ve Pulitzer ödüllü ve alanlarında dünyaca tanınmakta olan akademik kadro üyelerine doğrudan ulaşabilmektedir.

University of Arizona'da öğrenciler, profesörlerinin etkileşime teşvik ettiği dersler, tartışmalar, müzakereler, laboratuvar çalışmaları ve araştırmalar yoluyla yeni ve dinamik yöntemlerle eğitim alabilmektedir. Arizona, öğrencilerine sınıfta öğrendiklerini %100 Etkileşim adı verilen etkileşimli öğrenim yaklaşımıyla uygulamaya koyma fırsatını sunmaktadır. Bu etkileşimli öğrenim deneyimleri, öğrencilerin eğitim amaçları için yeni fırsatları keşfetmelerini ve kariyer yapmak için gerekli becerileri geliştirmelerini kolaylaştırmaktadır. Arizona, lisans öğrencilerinin Etkileşimli Öğrenim Deneyimi kaydını akademik transkriptlerinde de kazanmalarını mümkün kılmaktadır.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.