Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Burslar ve Finansman

  • Dernek : 0312 426 26 44 / 0312 426 26 48
  • Kurslar Departmanı: 0312 426 26 44 - 114 / 122
  • ABD Eğitim Danışmanlığı ve Arizona üniversitesi için: 0542 292 41 42

Burslar ve Finansman

University of Arizona, dünyanın dört bir yanından gelen ve üstün akademik performans gösteren birinci sınıf öğrencilerine, nakil öğrencilere ve lisansüstü öğrencilerine önemli tutarlarda ve bir yılla sınırlı olmayan burslar sunmaktadır. Yeni gelen birinci sınıf öğrencileri için verilen burs değerleri; not ortalamasının, SAT veya ACT puanlarının ve İngilizce dil yeterliliğinin birleşimine göre artış göstermektedir. Ayrıca burslar, not ortalamasına göre nakil öğrencilerine de verilmektedir. Lisansüstü düzeyinde finansman kararları genellikle program dahilinde ve genellikle bursiyerlik, asistanlık ve/veya hibelerin bir kombinasyonu olarak verilmektedir. Finansman teklifleri genellikle kabul aşamasında verilmektedir. Öğrenciler başvuru yaptığında otomatik olarak burslar için değerlendirmeye alınmaktadır.

Ayrıca üniversite, uluslararası düzeyde kabul gören, University of Arizona öğrencilerini finansman olasılıklarıyla eşleştiren ve başvuru aşamasında öğrencilere yardımcı olan bir burs portalına ve programına sahiptir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.