Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Giriş Koşulları

  • Dernek : 0312 426 26 44 / 0312 426 26 48
  • Kurslar Departmanı: 0312 426 26 44 - 114 / 122
  • ABD Eğitim Danışmanlığı ve Arizona üniversitesi için: 0542 292 41 42

Giriş Koşulları

Öğrenciler, lisans ana dalları listesini ve Lisansüstü Kataloğunu ve Program Açıklamalarını ziyaret ederek University of Arizona'da verilen akademik program seçeneklerini görebilmektedir. Giriş koşulları, programdan programa değişiklik göstermektedir ancak belirli genel kabul şartları mevcuttur.

Lisans

University of Arizona, 3.0 lise not ortalamasına (GPA) veya 2.5 geçiş notu ortalamasına sahip olan öğrencileri kabul etmektedir. Öğrenciler bu gereksinimleri karşılamıyorsa gösterdikleri gelişime ve akademik potansiyele göre de kabul için değerlendirilebilmektedir. Aşağıdaki denklikler, öğrencilere ABD not ortalamaları hakkında genel bir fikir vermektedir. University of Arizona'nın değerlendirme komitesi tarafından yapılan puan değerlendirmesi, öğrencinin yaptığı hesaptan farklılık gösterebilir.

Lisansüstü

Yabancı öğrenciler; 4.00 (A) üzerinden minimum 3.00'lık (B) bir puan ortalamasına denk bir lisans derecesine sahip olmaları da dahil olmak üzere Lisansüstü Yüksekokul için temel kabul gereksinimlerinin tamamını karşılamalıdır. Öğrencilerin; İngilizce dil yeterliliklerinin, finansal kaynaklarının ve sağlık sigortalarının kanıtını sunması gereklidir.

Öğrencilerin bölümden bölüme farklılık gösteren kabul şartları ve başvuru tarihleri hakkında bilgi edinmek için üniversitenin web sitesini ziyaret etmeleri önerilmektedir. Lisansüstü bölümler, minimum İngilizce yeterliliği dışındaki tüm Lisansüstü Yüksekokula giriş şartlarını karşılayan öğrenciler için koşullu kabul önerisinde bulunabilir. Koşullu kabul, öğrencilerin gerekli masrafları karşılayarak ve bir yıl içinde İngilizce dil yeterliliğine ulaşması beklentisiyle University of Arizona'nın İkinci Dil Olarak İngilizce Merkezi'ne başvurmalarını ve kaydolmalarını şart koşmaktadır.

Çevrimiçi başvurular, günün her saatinde üniversitenin web sitesi üzerinden yapılabilmektedir ve üniversite, lisans düzeyinde ortak ve toplu başvuruları da kabul etmektedir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.