Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Türk-Amerikan Derneği ve UNICEF Çocuk Resim Yarışması

DANIŞMA HATTI :
+90 312 426 26 44 - +90 312 426 26 48
30.03.2020

Türk-Amerikan Derneği ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi iş birliği ile bu yıl YİRMİNCİSİ düzenlenecek olan resim yarışması, Türkiye çapında birçok ilk ve orta öğretim okulu öğrencisinin ilgisini çekmektedir. Yine “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kapsamında düzenlenecek olan yarışmanın bu yılki konusu 20 yıl önceki konu olan “SİHİRLİ BİR DEĞNEĞİM OLSAYDI” olarak belirlenmiştir.

Yarışmaya katılacak çocukların yapacağı resimlerde ele alması gereken konu, “sihirli bir değnekleri olsaydı, ne yaparlardı, neyi değiştirirlerdi”nin kişisel ifadesi olmalıdır. Yarışmaya katılmak isteyen okulların her yaş grubu için en fazla 20 resim ile yarışmaya katılmaları önemle rica olunur. Her bir yaş grubundan 20 resimden fazla resim ile katılan okullar diskalifiye olacaktır.

Bir jüri tarafından değerlendirilecek resimler arasından sergilenmeye değer toplam 50 resim (6-10 yaş ve 11-14 yaş olarak iki kategoride değerlendirilecektir) 24-30 Nisan tarihleri arasında Türk-Amerikan Derneği Emin Hekimgil Sanat Galerisi’nde sergilenecektir. Her yaş grubunda ödül kazananların (1.,2.,3. Jüri Özel Ödülü ve 3 adet mansiyon) yanı sıra, resimleri sergilenmeye değer görülen diğer öğrencilerimize de sertifikaları ve küçük hediye paketleri (tarihi sonradan bildirilecektir) Türk Amerikan Derneği’nde düzenlenecek ve tüm okullara ilerleyen tarihlerde bildirilecek olan bir ödül töreni ile Türk Amerikan Derneği, UNICEF Türkiye Milli Komitesi yetkilileri ve jüri üyeleri tarafından takdim edilecektir. Yarışma sonuçları bu tarihe kadar okullara faks, email ile ve Türk Amerikan Derneği web sitesinden (www.taa-ankara.org.tr) duyurulacaktır.

Dereceye giren resimlerin hiçbir şekilde Türk Amerikan Derneği veya UNICEF Türkiye Milli Komitesi tarafından başka amaçlara yönelik kullanılması söz konusu olmayıp yollanan resimler geri iade edilmez. Her resmin arkasına ekte sunulan formun EKSİKSİZ doldurularak iliştirilmesi önemle rica olunur.

Başvuru formu

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et