Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Türk-Amerikan Derneği ve UNICEF Çocuk Resim Yarışması

  • DERNEK : 0312 426 26 44 / 0312 426 26 48
  • KURSLAR DEPARTMANI: 0537 678 45 09
25.10.2020

Türk-Amerikan Derneği ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi iş birliği ile bu yıl YİRMİNCİSİ düzenlenecek olan resim yarışması, her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye çapında birçok ilk ve orta öğretim okulu öğrencisinin ilgisini çekmektedir. Yine “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kapsamında düzenlenecek olan yarışmanın bu yılki konusu 20 yıl önceki konu olan “SİHİRLİ BİR DEĞNEĞİM OLSAYDI” olarak belirlenmiştir.

Bu yıl yirmincisini düzenleyeceğimiz yarışmamızı büyük bir ödül töreni ile yapmak istiyorduk. Hem ülkemizde ve dünyada yaşanan Covid19 salgınından dolayı iptal etmemek hem de çocuklarımızın evde sanatla uğraşmalarını da teşvik etmek adına yarışmamızı dijital ortamda yapma kararı aldık.

Yarışmaya katılacak çocukların yapacağı resimlerde ele alınması gereken konu, “sihirli bir değnekleri olsaydı, ne yaparlardı, neyi değiştirirlerdi” nin kişisel ifadesi olmalıdır.

Yarışma sonuçları sosyal medya hesaplarımızdan, e-mail yolu ile ve Türk Amerikan Derneği web sitesinden duyurulacaktır.

Yarışmaya 6-10 yaş ve 11-14 yaş grubundaki tüm ilk ve orta öğretim öğrencileri katılabilir. Öğrenciler resimlerini pastel, guaj, suluboya, kolaj, karışık teknik ile yapabilirler. Resimler 20 Nisan tarihine kadar dipd@taa-ankara.org.tr adresine taranarak ve/veya fotoğrafları çekilerek gönderilmelidir.

Tüm öğrencilerimize bol şans dileriz.

TÜRK AMERİKAN DERNEĞİ

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et