Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

BİZ NE YAPIYORUZ?

  • Dernek : 0312 426 26 44 / 0312 426 26 48
  • Kurslar Departmanı: 0312 426 26 44 - 114 / 122
  • ABD Eğitim Danışmanlığı ve Arizona üniversitesi için: 0542 292 41 42

EducationUSA Danışmanlığı

Amerikan Dışişleri Bakanlığı’nın EducaitonUSA programı ile iş birliği içinde olan Amerika Bilgi Merkezi’mizden ABD’de yüksek öğrenim konusunda lise ve üniversite öğrencileri birebir ve online danışmanlık alabilirler. Amerika’da yüksek öğrenimle ilgililenen öğrencilerin ücretsiz bilgi alabileceği merkezimizde giriş sınavlarından, doğru okulu seçme konusuna kadar bir çok konuda ücretsiz etkinlikler düzenlenmektedir ve öğrenciler sınav hazırlık, motivasyon mektubu yazma gibi farklı kaynaklara merkezimizde ücretsiz bir şekilde erişebilirler.

Amerika Hakkında Kaynaklar

Bir araştırma yürütüyorsanız ya da çevirimiçi akademik very tabanlarını nasıl kullanacağınızı öğreniyorsanız, Amerika Bilgi Merkezi’mizde bulunan ücretsiz eLibraryUSA uygulamamızı kullanabilirsiniz.Tarihten bilime bir çok konuda bilginin, makalelerin, dergilerin, kitapların ve dergilerin olduğu veri tabanımız çevirimiçi bir veri tabanıdır ve merkezimizde bulunan beş bilgisayardan ve tabletlerden ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz.

İngilizce Eğitimi

İster İngilizcesini geliştirmeye çalışan bir öğrenci olun, ister kaliteli kaynaklar arayan bir ingilizce öğretmeni, Amerika Bilgi Merkezi tam size göre! Merkezimizde kitaplara ve ingilizce kaynaklara ulaşabileceğiniz gibi aynı zamanda Film Kulüpleri, Tartışma kulüpleri yada kitap kulüpleri gibi İngilizce konuşulan ve ücretsiz olan kulüplere katılarak ingilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Sosyal Faaliyetler

Eğlenceli, ücretsiz ve sosyalleşebileceğiniz etkinlikler mi arıyorsunuz? Amerika Bilgi Merkezi Ankara’nın takvimini kontrol edin ve Amerikan tatillerini ya da uluslararası günleri kutlarken bize katılın! Kitap imza günleri ya da resim sergilerimiz gibi bir çok ücretsiz etkinliğimize bekliyoruz! Samimi bir ortamda hem yeni arkadaşlar edinin, hem ingilizce’nizi geliştirin hem de Amerika Birleşik Devletleri hakkında bir çok şey öğrenin!

Fen, Teknoloji & Girişimcilik Çalıştayları

Amerika Bilgi Merkezi’nde Fen, teknoloji ve girişimcilik konusunda düzenlediğimiz ücretsiz seminerler ve çalıştaylara katılabilir ve bu konuda uzman kişilerle bilgi alışverişleri yapabilirsiniz. Şu an için “MakesSpace” için gerekli olan 3D Yazıcı ya da maker kitlerine sahip olmasak da 2021’den itibaren hayallerinizi inşa etmek için gerekli malzemelerin hepsi Merkezi’mizde olacaktır.

Mezun Programlarımız

Amerikan hükümetinin sağladığı burslardan faydalan mezunlarla tanışabileceğiniz Merkezimizde, Amerikan deneyimini ilk ağızdan dinleyebileceğiniz etkinliklerimize ve kulüblerimize katılabilirsiniz. Özellikle Amerika’da üniversite deneyimlerini paylaşabilecek Türk öğrencilerle bir araya gelebileceğiniz etkinliklerde Amerika’da eğitim konusunda bambaşka bakış açılarına sahip olacaksınız. Ayrıca Amerikan Hükümetinin sağladığı burslara nasıl başvuru yapabileceğinizin anlatıldığı ücretsiz seminerlerimizde tam size göre!

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.