Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

GRE KURSU

  • Dernek : 0312 426 26 44 / 0312 426 26 48
  • Kurslar Departmanı: 0312 426 26 44 - 114 / 122
  • ABD Eğitim Danışmanlığı ve Arizona üniversitesi için: 0542 292 41 42

Türk-Amerikan Derneği

ONLINE GRE KURSLARI

(Graduate Record Examinations)

  • Graduate Record Sınavları lisansüstü programlarına başvuran kişilerce alınmaktadır.
  • GRE Genel Testi herhangi bir bilim dalına bağlı olmaksızın kişilerin yazma, sözel ve sayısal becerilerini ölçmektedir.
  • GRE Konu Testleri ise kişilerin sekiz ayrı bilim dalında lisans eğitiminde edindikleri bilgileri ölçmektedir.

GRE sınavında ne ile karşılaşacaksınız? GRE, temel aritmetik, cebir, geometri ve veri analizi konusundaki hakimiyetinizi ve ayrıca üniversite düzeyinde kelime dağarcığınızı ölçer. Daha da önemlisi, yazılı materyali analiz etme ve değerlendirme, eleştirel düşünme ve sorunları çözme yeteneğinizi ölçer.

GRE'de toplam 3 bölüm vardır ve bazı sınav katılımcıları puanlanmamış bir deneysel veya araştırma bölümü ile karşı karşıyadır. GRE'de 80 puanlı soru ve iki puanlı Analitik Yazma görevi ile karşı karşıya olacaksınız. GRE sınav tarihinizde size bir araştırma veya deneysel bölüm verilirse, toplam puanınızı etkilemeyecek 20 soru daha tamamlamanız gerekebilir.

Kurs Programı ve İçerik Hakkında

-Kelime soruları

-Cümle Tamamlama (Kelime/cümle)

-Okuma Metinleri

-Analitik Yazma

GRE TUR

GRE Analitik Yazma

GRE Analitik Yazma bölümü, ayrı ayrı zamanlanmış iki kompozisyondan oluşur. Her birini tamamlamak için 30 dakikanız olacak ve her ikisi de sınavın başında tamamlanacak. Her iki görev de, bir komut istemine yanıt olarak bir analiz oluşturmanızı ister; bir sorunu analiz etmeniz ve bir argümanı analiz etmeniz gerekir. Not verenler, yazılarınızda güzel düzyazılardan ziyade sağlam mantığı puanlandırır. Ayrıntılı olmak size fazladan puan kazandırmaz, ancak konuya gelmek ve argümanınızı desteklemek size kazandıracaktır.

GRE Sözlü Tümevarım 

GRE Sözel bölümünde üç soru türü vardır: Metin Tamamlama, Cümle Eşleştirme ve Okuduğunu Anlama. 20 soruyu tamamlamak için 30 dakikanız olacak ve toplamda iki sözel bölüm bulunmaktadır. Her Sözlü bölüm aynı formatı izleyecektir: Metin tamamlama, ardından bir Okuma Kompozisyonu soru seti, ardından cümle eşleştirme ve son olarak ikinci bir Okuma Kompozisyonu soru seti gelecektir.

PUANLANMAYAN GRE BÖLÜMLERİ: Deneysel ve Araştırma

Puanlanmayan, “Deneysel” olarak adlandırılan bölümün ve Araştırma bölümünün GRE puanınız üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Testinizde ikisini de görebilirsiniz. Puansız bölüm, eğer testinizde varsa, puanlanan bölümler arasında herhangi bir sırayla görünecektir. Puanlanan bölümlerden ayırt edemezsiniz. performans göstermeniz için size bir teşvik sunabilir. Bu nedenle, talimatları okuyun ve bölümü almak isteyip istemediğinize karar verin. Puanınız her iki şekilde de etkilenmeyecektir. Tüm bölümlerden soru içerebilir.

GRE Sınavına Nasıl Hazırlanıyoruz?

Alıştırma testleri ve alıştırmalar yaparken her soruya nasıl yaklaştığınıza odaklanarak çalışmalarımızı sürdürürüz. Kullandığınız teknikler ve bir sorunu çözme yöntemlerinizi geliştirerek sınavı daha bilinçli çözmenizi sağlıyoruz. Test hazırlığı kısmen içerikte uzmanlaşmakla ve aynı zamanda ilerleme hızı ve test çözme becerilerinizle de ilgilidir. Tamamen hazırlıklı olmak için, uygulama sınavlarındaki performansınızı gözden geçirmek üzere bir de deneme sınavı ile ücretsiz danışmanlık verilmektedir.

Türk-Amerikan Derneği Ankara'da GRE sınavlarını veren tek sınav merkezidir.

Bu kurs programı ve program hakkında yapılan bilgilendirme Ankara Cinnah Caddesi’nde bulunan Türk-Amerikan Derneği Merkez için geçerlidir.

TAD PROMETRIC Uluslararası Sınav merkezinde verilen diğer sınavları görmek için tıklayınız.

TAD Prometric Uluslararası Sınav Merkezi İletişim Bilgileri 

prometric8703@taa-ankara.org.tr

0542 229 241 42

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.