Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Çocuklar İçin İngilizce Kursları - Online Çocuklar için İngilizce Kursu - Çocuklar için İngilizce Kursu Ankara

  • Dernek : 0312 426 26 44 / 0312 426 26 48
  • Kurslar Departmanı: 0312 426 26 44 - 114 / 122
  • ABD Eğitim Danışmanlığı ve Arizona üniversitesi için: 0542 292 41 42

Türk-Amerikan Derneği

Çocuklar ve Gençler İçin İngilizce Kursları

2021-2022 Akademik Yılı Çocuk ve Gençlere Yönelik online veya yüz yüze İngilizce Kurs Kayıtları Devam Ediyor!

Türk-Amerikan Derneği’nin 7-17 yaş aralığındaki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik İngilizce eğitim programları Eylül ayında başlar ve Haziran ayında tamamlanır.

Bir akademik yıl boyunca kursa devam ederek eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler, bir sonraki akademik yılda hem yaş hem de İngilizce seviyelerine uygun bir üst kurdan İngilizce eğitimlerine devam eder.

Eğitim Metodolojisi

Öğrenci merkezli eğitim sistemimizde, Okuma, Dinleme, Konuşma ve Yazma olarak adlandırılan dört dil becerisi birbiriyle bağlantılı bir şekilde uygulanır. Örnek vermek gerekirse, öğrencinin bir dinleme ya da okuma metnini anlaması ve anladığını konuşarak ya da yazarak aktarabilmesi amaçlanmaktadır.

Dil bilgisi (gramer) kurallarını doğrudan ezberlemek yerine, öğrencinin keşfederek ve uygulayarak öğrenebileceği bir ortam yaratılır.

Bu süreçte öğretmen, öğrenme ortamını tasarlayan, bilgiyi aktaran, öğrenmeye teşvik eden ve öğrenmeyi kolaylaştıran bir rehberdir.

Kurs Programı, Ders İçeriği ve Seviyeler Hakkında

Sınıflarımız öğrencilerimizin hem yaş hem de İngilizce seviyelerine göre oluşturulmaktadır.

Öğrencinin grup yerleştirmesinde İngilizce Konuşma becerisi ağırlıklı rol oynamaktadır.

Çocuk ve Gençlere yönelik İngilizce kursları, 7-8 yaş (Primary Grupları) 9-12 yaş (Junior Grupları) 13-17 yaş (Teen Grupları) olmak üzere üç ana gruba ayrılır.

7-17 Yaş İngilizce Seviyeler
Primary Junior Teen
7-8 Yaş 9-12 Yaş 13-17 Yaş
A1 A1 A1
A2 A2 A2
B1 B1 B1
B2   B1+   B1+
C1 B2 B2
C2  UPS C1
C2

Seviye tespit sınavını ve İngilizce sözlü değerlendirme aşamasını tamamlayan öğrencilerimiz hem kendi yaş grubuna uygun hem de Avrupa Dil Portfolyosu (CEFR) değerlendirme sistemine göre İngilizce seviyesine uygun programa yerleştirilmektedir.

Kurs günleri çoğunlukla Cumartesi ya da Pazar günü sabah veya öğlen seçenekleriyle haftada 1 gün / 3 saat olmak üzere toplam 108 saatten oluşmaktadır.

Hafta içi Salı – Perşembe ya da Çarşamba – Cuma haftada 2 gün / 6 saat olmak üzere toplam 201 saatten oluşan sınıflarımız ise öğrenci yaş grubu ve İngilizce seviyesi uygunluğuna göre açılmaktadır.

Eleştirel ve yaratıcı düşünme, iletişim, araştırma, problem çözme, karar verme ve teknoloji okuryazarlığı gibi 21. yüzyıl becerilerinin hedef dilin uygulamaya dayalı kazandırılmasına yönelik tasarlanan ders içeriği ile öğrencilerimizin eğlenerek ve İngilizceyi hayatlarının bir parçası haline getirerek öğrenmesi hedeflenmektedir.

Kurs programına katılan 9 yaş ve üzeri öğrencilerimiz, haftalık ders saatine ek olarak kendi yaş ve seviyesindeki maksimum 10 öğrenci ve öğretmen eşliğinde gerçekleştirilen Online EFL CAFE Ücretsiz İngilizce Konuşma derslerimizden de faydalanmaktadır. 

2021-2022 Yeni Akademik yıl İngilizce Kurs Günleri ve Saatleri

 Ders Günü  Ders Başlangıç ve Bitiş Tarihi
 Cumartesi 

 18 Eylül 2021 - 11 Haziran 2022

 09.45 - 12.10 veya 13.00 - 15.35

 Pazar 

 19 Eylül 2021 - 5 Haziran 2022

 09.45 - 12.10 veya 13.00 - 15.35

Kimler Katılabilir, Kayıt İçin Ne Gerekiyor, Ücret Ne Kadar?

İngilizce kurslarımıza ilk kez kayıt olacak en küçük yaş grubu öğrenci profilimiz, Türkçe okuma yazma bilen ilkokul 1. sınıfı tamamlamış ya da okuma yazma bilen ilkokul 1. sınıfa yeni başlayacak öğrencilerden oluşmaktadır.

En büyük yaş grubu öğrenci profilimiz ise lise son sınıf öğrencileridir. 

Programa kayıt olacak öğrencinin yaşına uygun olan 7-8 yaş, 9-12 yaş veya 13-17 yaş İngilizce Seviye Tespit sınavını çözmesi ve ardından Akademik Departman yetkilisi tarafından yapılacak İngilizce sözlü değerlendirme aşaması için öğrenci velisi tarafından randevu alınması gerekmektedir.

Akademik Departman yetkilimiz, randevu için seçilen gün ve saatte sizi telefonla veya Microsoft Teams üzerinden arayarak, öğrencinin İngilizce sözlü becerisini değerlendirecek, öğrencinin İngilizce seviyesine uygun tüm mevcut programlarımız ve sorularınız hakkında hem öğrenciyi hem de öğrenci velisini detaylıca bilgilendirecektir.

Sözlü değerlendirme, ihtiyaç analizi, akademik yönlendirme, kurs içeriği ve derslerin işlenişi hakkında detaylı bilgilendirme için Akademik Departman yetkilisi ile gerçekleştirilen görüşmeden ücret alınmaktadır. Bu ücret kurs kayıt işlemi yapılması halinde kurs ücretinden düşülmektedir.

Seviye Tespit sınavını çözmemiş ve İngilizce sözlü değerlendirme aşamasını tamamlamamış öğrenciler için direkt kayıt işlemi gerçekleştirilememektedir. 

Online seviye tespit sınavına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz: TAD ONLINE STS

Bu kurs programı ve program hakkında yapılan bilgilendirme Ankara Cinnah Caddesi’nde bulunan Türk-Amerikan Derneği Merkez için geçerlidir.

WhatsApp Danışma (2)

    Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
    Kabul Et