Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

ABD ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ İNGİLİZCE ACCESS MICRO BURS PROGRAMI

  • Dernek : 0312 426 26 44 / 0312 426 26 48
  • Kurslar Departmanı: 0312 426 26 44 - 114 / 122
  • ABD Eğitim Danışmanlığı ve Arizona üniversitesi için: 0542 292 41 42

İngilizce Access Mikro Burs Programı

Burs Duyurusu

İngilizce Access Microscholarship Burs Programı kapsamında, yalnızca 9. Sınıf (Lise 1) öğrencileri arasından seçilecek Ankara'da ikamet eden toplam 30 öğrenciye, Şubat 2023 – Haziran 2024 tarihleri arasında (kitap, kırtasiye ve yol masrafları da dahil olmak üzere) iki yıl boyunca toplam 360 saat ücretsiz İngilizce eğitim bursu verilecektir.

Eğitimlerimiz, Türk-Amerikan Derneği’nin Ankara Cinnah Caddesi’ndeki Genel Merkez binasında yüz yüze gerçekleştirilecektir.

İngilizce Access Microscholarship Burs Programı Nedir?

ABD Ankara Büyükelçiliği tarafından desteklenen ve Türk Amerikan Derneği (TAD) tarafından yürütülen “Access Projesi”, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı, devlet okullarında eğitim gören 9. Sınıf (Lise 1) öğrencilerine yönelik Temel İngilizce becerileri kazandırmayı amaçlayan bir burs programıdır.

İngilizce Access Microscholarship Burs Programına katılan öğrencilerin 21. yüzyıl becerileri doğrultusunda liderlik, münazara teknikleri, teknoloji okuryazarlığı, eleştirel düşünme ve özelikle de İngilizce anlama ve konuşma yeterliği kazanması amaçlanmaktadır.

2006 yılındaki başlangıcından bu yana, 80’den fazla ülkeden 150,000’nin üzerinde öğrenci İngilizce Access Microsholarship Burs Programına katılmıştır.

Access Başvuru Şartları ve İstenilen Belgeler

· TC Vatandaşı olmak,

· Lise 1 öğrencisi olmak,

· Kısıtlı maddi imkân sahibi olmak (bordro ile belgelendirilecek),

· Akademik açıdan başarılı olmak (LGS Puanı / Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP),

· Şubat 2023 – Haziran 2024 tarihleri arasında programda kalabilecek

· Programa katılımına veli muvafakati olan

· Şehir içi gezi ve etkinliklere katılabilecek

· Şehir dışında gerçekleştirilebilen İngilizce Yaz Kampına katılabilecek

· Ailede çalışan bireylerin maaş bordroları ya da aylık gelirlerini gösteren belge,

· Ailede çalışmayan bireyler için SGK müdürlüklerinden alınacak belge,

· Aylık geliri olmayan ailelerin SGK müdürlüklerinden alacakları belge,

· Öğrenci Belgesi

· Aşağıdaki linke tıklayarak burs Başvuru formunu doldurmak,

· Aşağıdaki linke tıklayarak Online İngilizce Seviye Tespit Sınavını çözmek (Tüm adaylar yazılı İngilizce Seviye Tespit Sınavı’na tabii tutulacaktır. İngilizce Seviye Tespit Sınavı’nın amacı adayların İngilizce seviyesini doğru şekilde belirleyip seviyelerine uygun programdan başlayarak maksimum oranda faydalanmalarını sağlamaktır.)

Burs Başvuru Tarihleri: 12 Aralık 2022 - 31 Ocak 2023

> Burs Başvuru Formu için Tıklayınız. (Bu link 31 Ocak 2023 tarihine kadar aktif olacaktır.)  

> Online İngilizce Access Mikro Burs Programı Sınavı için Tıklayınız.  (Bu link 31 Ocak 2023 tarihine kadar aktif olacaktır.) Sınava başlarken, "Öğrenci Bilgileri" bölümünde "Sınava katılma sebebiniz" olarak "Bir "yabancı dil kursuna kayıt olmak istiyorum seçeneğini işaretli halde bırakmanız gerekmektedir. Kişisel bilgilerinizi girdikten sonra "ACCESS Mikro Burs Programı Sınavı (2022-2024)"nı seçerek telefonuza ya da e-posta adresinize gelecek kod ile sınava giriş yapabilirsiniz. Bir telefon numarası ve bir mail adresi ile sadece bir kere giriş yapılabilir. Sınav başlat tuşuna bastıktan sonra sınavı tamamlamanız gerekmektedir.

Önemli Not:

Lütfen sınavı tamamladıktan sonra randevu almayınız.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.