Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

İngilizce Access Mikro Burs Programı

  • DERNEK : 0312 426 26 44 / 0312 426 26 48
  • KURSLAR DEPARTMANI: 0537 678 45 09

İngilizce Access Mikro Burs Programı

Burs Duyurusu

İngilizce Access Microscholarship Burs Programı kapsamında, yalnızca 9. Sınıf (Lise 1) öğrencileri arasından seçilecek 30 öğrenciye, 23 Kasım 2020 – 18 Haziran 2022 tarihleri arasında toplamda 522 saat İngilizce tam eğitim bursu (kitap ve yol masrafları da dahil olmak üzere) verilecektir. Eğitimlerimiz pandemi nedeniyle online başlayacak olup ilerleyen dönemlerde Cinnah Cad No: 20’de bulunan Türk-Amerikan Derneği Genel Merkez binasında yüz yüze eğitim şeklinde devam edecektir.

İngilizce Access Microscholarship Burs Programı Nedir?

ABD Ankara Büyükelçiliği tarafından desteklenen ve Türk Amerikan Derneği (TAD) tarafından yürütülen “Access Projesi”, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı, devlet okullarında eğitim gören 9. Sınıf (Lise 1) öğrencilerine yönelik Temel İngilizce becerileri kazandırmayı amaçlayan bir burs programıdır.

İngilizce Access Microscholarship Burs Programına katılan öğrencilerin 21. yüzyıl becerileri doğrultusunda liderlik, münazara teknikleri, teknoloji okuryazarlığı, eleştirel düşünme ve özelikle de İngilizce anlama ve konuşma yeterliği kazanması amaçlanmaktadır.

2006 yılındaki başlangıcından bu yana, 80’den fazla ülkeden 150,000’nin üzerinde öğrenci İngilizce Access Microsholarship Burs Programına katılmıştır.

Access Başvuru Şartları

- Lise 1 öğrencisi olmak

- Kısıtlı maddi imkân sahibi olmak (bordro ile belgelendirilecek)

- Akademik açıdan başarılı olmak (TEOG / GPA)

- Kasım 2020 – Haziran 2022 tarihleri arasında programda kalabilecek

- Programa katılımına veli muvafakati olan

- Şehir içi gezi ve etkinliklere katılabilecek

- Şehir dışında gerçekleştirilebilen İngilizce Yaz Kampına katılabilecek

Mülakat Aşaması hakkında bilgi 

Başvuru koşullarında yer alan üç ana koşulu sağlayan adaylar Türk-Amerikan Derneği Merkez binasına mülakat için davet edilir.  Mülakatlar Türkçe olarak yapılacaktır. Başvurular Türk-Amerikan Derneği Merkez komitesi tarafından değerlendirilecek ve burs kazanan adaylar ile iletişime geçilecektir.  

Programa başvuracak öğrencilerin aşağıda yer alan koşulları belge ile ibraz etmesi gerekmektedir. 

- Öğrenci Ailesinin Maddi Durumunu Gösterir Beyanname

- TEOG ve Ortaokul Başarı Puanı

- Veli Muvafakat Belgesi

Son Başvuru Tarihi: 10 Kasım 2020
Aşağıdaki online başvuru formunu doldurunuz.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et