Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

SAT KURSU

  • Dernek : 0312 426 26 44 / 0312 426 26 48
  • Kurslar Departmanı: 0312 426 26 44 - 114 / 122
  • ABD Eğitim Danışmanlığı ve Arizona üniversitesi için: 0542 292 41 42

Türk Amerikan Derneği 

ONLINE SAT KURSU

(Scholastic Aptitude Test)

Amerika'da yüksek öğrenim hayallerinizi SAT kurslarımızla gerçekleştirin! SAT Reasoning Test, yüksek öğrenimde akademik başarı için gerekli kritik düşünme becerilerini ölçerken, SAT Subject Testler ise belirli konulardaki bilgi ve becerileri değerlendirir.

Kurs Programı ve İçeriği:

SAT Sözel bölümüne hazırlığımız şu konulara odaklanmaktadır:

  • Sınav Teknikleri ve Stratejileri
  • Soru Tipi Analizi
  • Kelime Bilgisi Çalışmaları
  • Kompozisyon Yazımı
  • Pratik Testler ve Sorun Çözme Seansları

Kurs Programı:

✔ Mod: Online

✔ Günler: Pazartesi, Çarşamba, Cuma

✔ Saat: 19:00 - 21:35

✔ Tarihler: 20 Mart 2024 - 8 Mayıs 2024

Kursumuza Katılan Öğrencilere Sunduğumuz Avantajlar:

✔ Ücretsiz SAT Materyal Desteği: Kurs boyunca ihtiyacınız olan tüm materyalleri ücretsiz olarak sağlayacağız.

✔ Ücretsiz SAT Deneme Sınavı: Online sınav ortamında bir deneme sınavına girebilecek ve sınav performansınızı değerlendirebileceksiniz.

✔ Kişiye Özel Sınav Analizi: Uzman eğitmenlerimiz deneme sınavı sonuçlarınızı analiz ederek size özel bir çalışma planı hazırlayacak.

✔ Ücretsiz EFL CAFE Konuşma Dersleri: Haftalık ders saatlerine ek olarak, online ortamda maksimum 12 öğrenci ve öğretmen eşliğinde ücretsiz İngilizce konuşma derslerine katılabilirsiniz.

Kimler Katılabilir:

Bu programa en az Upper-Intermediate (B2) seviyesindeki öğrenciler katılabilir.

Kayıt İşlemi:

Seviye Tespit Sınavı: Online SAT seviye tespit sınavına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz: ONLINE SEVİYE TESPİT SINAVI

Sözlü Değerlendirme: Seviye tespit sınavını tamamlayan öğrenciler, Akademik Departman yetkilisi tarafından yapılacak İngilizce sözlü değerlendirme aşaması için randevu almalıdır.

Akademik Danışmanlık: Randevu sırasında Akademik Departman yetkilimiz sizi telefonla arayarak, İngilizce seviyenize uygun tüm mevcut programlar ve sorularınız hakkında sizi detaylı bilgilendirecektir. Akademik Departman yetkilisi ile gerçekleştirilen görüşmeden ücret alınmaktadır. Bu ücret kurs kayıt işlemi yapılması halinde kurs ücretinden düşülmektedir.

Daha Fazla Bilgi:

Kurs programı ve program hakkında yapılan bilgilendirme Ankara Cinnah Caddesi’nde bulunan Türk-Amerikan Derneği Merkez için geçerlidir. Kayıt ve detaylı bilgi için 0312 426 26 44 numaralı telefondan veya akademikkurslar@taa-ankara.org.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SAT Nedir?

SAT sınavı, Üniveriste kurulu tarafından uygulanan standart bir testtir ve lisans okullarına kabul edilmek isteyen öğrenciler tarafından alınması zorunludur.

Tam SAT formu, daha önce Skolastik Yetenek Testi olarak bilinen Skolastik Değerlendirme Testidir. Adayların yazılı, sözlü ve matematiksel becerilierini değerlendirmek için SAT sınavı geliştirilmiştir.

Temel olarak SAT sınavı, Amerikan üniversitesi sistemine girmenizi sağlayacak sınavdır. Amerikan üniversitelerine kabul edilmek için en çok tanınan sınavdır, bu yüzden aşina olmanız gerekmektedir.

Sınav sadece iki bölümden oluşur: Okuma / Yazma ve Matematik (okuma, anlama, yazma ve matematiği içeren). SAT iki bölümünün her biri 200 ile 800 puanlık bir ölçekle puanlanır, böylece 1600 alabileceğiniz en yüksek puandır.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.