Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

SAT KURSU

  • Dernek : 0312 426 26 44 / 0312 426 26 48
  • Kurslar Departmanı: 0312 426 26 44 - 114 / 122
  • ABD Eğitim Danışmanlığı ve Arizona üniversitesi için: 0542 292 41 42

Türk-Amerikan Derneği 

ONLINE SAT KURSLARI

(Scholastic Aptitude Test)

Amerika'da yüksek öğrenim hayallerinizi siz de gerçekleştirin!

SAT Reasoning Test yüksek öğretimde akademik başarı için gerekli kritik düşünme becerilerini ölçmektedir.

SAT Subject Testleri, katılımcıların belirli konulardaki bilgi ve becerilerini ölçmektedir.

Kurs Programı ve İçerik Hakkında

SAT Sınavına Yönelik,

  • Sınav Teknikleri ve Stratejileri
  • Soru Tipleri Analizi
  • Kelime Bilgisi Çalışmaları
  • Kompozisyon Yazımı
  • Test ve Soru Çözümleri üzerinde durulmaktadır.
Kurs Türü Ders Gün ve Saatleri Ders Başlangıç ve Bitiş Tarihi
Online

Cumartesi - Pazar

13:30 - 16:05

16 ARALIK 2023 - 11 ŞUBAT 2024

Öğrencilerimiz haftalık ders saatine ek olarak maksimum 12 öğrenci ve öğretmen eşliğinde gerçekleştirilen online EFL CAFE Ücretsiz İngilizce Konuşma derslerimizden de faydalanmaktadır.

Kimler Katılabilir, Kayıt İçin Ne Gerekiyor, Ücret Ne Kadar?

Bu programa en az Upper-Intermediate seviyesindeki öğrenciler katılabilir. 

Sınıflarımız öğrencilerimizin İngilizce seviyelerine göre oluşturulmaktadır.

Öğrencinin SAT Seviye Tespit Sınavını çözmesi ve ardından Akademik Departman yetkilisi tarafından yapılacak İngilizce sözlü değerlendirme aşaması için randevu alması gerekmektedir.

Akademik Departman yetkilimiz, randevu için seçilen gün ve saatte sizi telefonla arayarak İngilizce sözlü becerinizi değerlendirecek, İngilizce seviyesine uygun tüm mevcut programlarımız ve sorularınız sizi detaylıca bilgilendirecektir.

Sözlü değerlendirme, ihtiyaç analizi, akademik yönlendirme, kurs içeriği ve derslerin işlenişi hakkında detaylı bilgilendirme için Akademik Departman yetkilisi ile gerçekleştirilen görüşmeden ücret alınmaktadır. Bu ücret kurs kayıt işlemi yapılması halinde kurs ücretinden düşülmektedir.

Seviye tespit sınavını ve İngilizce sözlü değerlendirme aşamasını tamamlayan öğrencilerimiz Avrupa Dil Portfolyosu değerlendirme sistemine göre İngilizce seviyesine uygun programa yerleştirilmektedir.

Seviye Tespit sınavını çözmemiş ve İngilizce sözlü değerlendirme aşamasını tamamlamamış öğrenciler için direkt kayıt işlemi gerçekleştirilememektedir. 

Online seviye tespit sınavına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz: TAD ONLINE STS 

SAT birebir özel ders almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SAT Nedir?

SAT sınavı, Üniveriste kurulu tarafından uygulanan standart bir testtir ve lisans okullarına kabul edilmek isteyen öğrenciler tarafından alınması zorunludur.

Tam SAT formu, daha önce Skolastik Yetenek Testi olarak bilinen Skolastik Değerlendirme Testidir. Adayların yazılı, sözlü ve matematiksel becerilierini değerlendirmek için SAT sınavı geliştirilmiştir.

Temel olarak SAT sınavı, Amerikan üniversitesi sistemine girmenizi sağlayacak sınavdır. Amerikan üniversitelerine kabul edilmek için en çok tanınan sınavdır, bu yüzden aşina olmanız gerekmektedir.

Sınav sadece iki bölümden oluşur: Okuma / Yazma ve Matematik (okuma, anlama, yazma ve matematiği içeren). SAT iki bölümünün her biri 200 ile 800 puanlık bir ölçekle puanlanır, böylece 1600 alabileceğiniz en yüksek puandır.

Bu kurs programı ve program hakkında yapılan bilgilendirme Ankara Cinnah Caddesi’nde bulunan Türk-Amerikan Derneği Merkez için geçerlidir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.