Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Sözleşmeli Kurslar

  • DERNEK : 0312 426 26 44 / 0312 426 26 48
  • KURSLAR DEPARTMANI: 0537 678 45 09

TÜRK - AMERİKAN DERNEĞİ

SÖZLEŞMELİ İNGİLİZCE KURSLARI

Tanım ve Amaç

Sözleşmeli Kurslar, devlet kurumları ile özel kuruluşların mensupları için, bu mensupların meslekleri ile ilgili olarak İngilizce öğrenme ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmektedir. Kurum mensuplarının belirlenmiş olan ihtiyaçlarına uygun bir program oluşturulur. Kurs amacı ve planı üzerinde anlaşmaya varıldıktan sonra tarafların yükümlülüklerini belirleyen bir protokol imzalanır. Türk-Amerikan Derneği yarım asrı aşkın bir süredir Ankara’daki yüzlerce kamu kuruluşu ve özel firmaların çalışanlarına dil eğitimi verme fırsatını yakalamıştır.

Yer

Özel talep doğrultusunda oluşturulan bu kurslar, Türk-Amerikan Derneği sınıflarında veya kurum binasında verilebilir. Dernek dışı programlar için ilave olarak öğretmenin ulaşımı kurum tarafından karşılanır.

Öğretmenler

Türk-Amerikan Derneği'nde dersler; deneyimli, pedagojik formasyonu ve eğitim sertifikası olan öğretmenler tarafından verilir. Türk-Amerikan Derneği öğretmen kadrosu İngilizce öğretim teknikleri ve metodları hakkında en yeni bilgilere sahiptir ve sınıflarda bu teknikler kullanılarak İngilizce dil eğitimi verilir. Türk-Amerikan Derneği öğretmenleri düzenli olarak hizmet içi eğitim aldıkları gibi dernek dışında verilen seminerlere katılarak bilgi ve vizyonlarını geliştirirler.

Program

Derslerde dinleme, okuma, dilbilgisi, kelime bilgisi ve yazma vurgulanır, konuşma becerisi ve telaffuz üzerinde durulur.

Kurs programında kullanılan ders kitapları ve öğretim metodlarıyla, İngilizce öğretim metodolojisindeki son araştırmalara göre önerilen prensipler uygulanır. Ders kitapları, öğrencilerin öğrendikleri dili hemen kullanabilmelerini sağlayan iletişimsel yaklaşımı esas alır.

Dinleme kasetleri ve CD ler dersleri destekleyecek şekilde ve sıklıkta kullanılır.

Kursiyerler Türk-Amerikan Derneği bilgisayar laboratuvarı ve kütüphanesinden faydalanabilirler.

Program Takibi

Düzenlenen kurs programı hakkında kursiyerlerin devam ve başarı durumlarını gösteren bir rapor aylık olarak ilgili kurum yetkililerine gönderilir.

Dil eğitimi ile ilgili kurumsal ihtiyaçlarınız için Türk-Amerikan Derneği Kurslar Departmanı İletişim Bilgileri: 0312 426 26 44 veya filiz@taa-ankara.org.tr 
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et