Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Sözleşmeli Kurslar

  • Dernek : 0312 426 26 44 / 0312 426 26 48
  • Kurslar Departmanı: 0312 426 26 44 - 114 / 122
  • ABD Eğitim Danışmanlığı ve Arizona üniversitesi için: 0542 292 41 42

Türk-Amerikan Derneği

Sözleşmeli İngilizce Kursları

Tanım ve Amaç

Sözleşmeli Kurslar, devlet kurumları ile özel kuruluşların mensupları için, bu mensupların meslekleri ile ilgili olarak İngilizce öğrenme ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmektedir. Kurum mensuplarının belirlenmiş olan ihtiyaçlarına uygun bir program oluşturulur. Kurs amacı ve planı üzerinde anlaşmaya varıldıktan sonra tarafların yükümlülüklerini belirleyen bir protokol imzalanır. Türk-Amerikan Derneği yarım asrı aşkın bir süredir Ankara’daki yüzlerce kamu kuruluşu ve özel firmaların çalışanlarına dil eğitimi verme fırsatını yakalamıştır.

Online veya Yüz Yüze Dersler

Özel talep doğrultusunda oluşturulan bu kurslar, Türk-Amerikan Derneği sınıflarında veya kurum binasında veya online olarak Microsoft Teams platformu üzerinden verilebilir. Dernek dışı programlar için ilave olarak öğretmenin ulaşımı kurum tarafından karşılanır.

Öğretmenler

Türk-Amerikan Derneği'nde dersler; deneyimli, pedagojik formasyonu ve eğitim sertifikası olan öğretmenler tarafından verilir. Türk-Amerikan Derneği öğretmen kadrosu İngilizce öğretim teknikleri ve metodları hakkında en yeni bilgilere sahiptir ve sınıflarda bu teknikler kullanılarak İngilizce dil eğitimi verilir. Türk-Amerikan Derneği öğretmenleri düzenli olarak hizmet içi eğitim aldıkları gibi dernek dışında verilen seminerlere katılarak bilgi ve vizyonlarını geliştirirler.

Program ve Metodoloji

Grupların oluşturulmasında İngilizce Konuşma becerisi ağırlıklı rol oynar.

Dersler İngilizce Konuşma, İngilizce Dinleme, İngilizce Okuma ve İngilizce Yazma becerilerini kapsayarak işlenmektedir. 

Eleştirel ve yaratıcı düşünme, iletişim, araştırma, problem çözme, karar verme ve teknoloji okuryazarlığı gibi 21. yüzyıl becerilerinin hedef dilin uygulamaya dayalı kazandırılmasına yönelik tasarlanan ders içeriği ile kursiyerlerimizin İngilizceyi hayatlarının bir parçası haline getirerek öğrenmesi hedeflenmektedir.

Program Takibi

Düzenlenen kurs programı hakkında kursiyerlerin devam ve başarı durumlarını gösteren bir rapor aylık olarak ilgili kurum yetkililerine gönderilir.

Dil eğitimi ile ilgili kurumsal ihtiyaçlarınız için Türk-Amerikan Derneği Kurslar Departmanı İletişim Bilgileri: 0312 426 26 44 veya filiz@taa-ankara.org.tr.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.