Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

SERTİFİKA & DİPLOMA PROGRAMLARI

  • Dernek : 0312 426 26 44 / 0312 426 26 48
  • Kurslar Departmanı: 0312 426 26 44 - 114 / 122
  • ABD Eğitim Danışmanlığı ve Arizona üniversitesi için: 0542 292 41 42

Ciddi bir kariyer isteyen üniversite mezunu öğrencilerinin son yıllarda yoğun oranda ilgi gösterdiği Sertifika & Diploma Programları, öğrencilere kısa zamanda ekonomik fiyatlarla ABD’de istedikleri bir alanda eğitim alma ve bu alanda sertifika edinmelerini sağlayan bir programdır.

İçerik olarak lisans programlarının belli alanlardaki derslerinden yapılandırılmış olup 3 – 9 ay arası bir eğitim sürecini kapsar. Sertifika & Diploma Programları dünyanın tanınmış üniversiteleri ya da üniversitelere bağlı kolejler bünyesinde uygulamalı olarak yapılıp öğrencilerin kariyerleri için önemli bir yapı taşı görevi üstlenir.

İşletme, finans, turizm, pazarlama, bankacılık gibi birçok konuda verilen sertifika & diploma programları kısa süre içerisinde uzmanlaşmaya yöneliktir. Bu programlar alanında profesyonelleşmiş uzmanlar tarafından verilmektedir. Bu da teoriden çok pratik çözüm imkânı sağlamaktadır.

Sertifika & Diploma Programları öğrencilere Amerika’nın önde gelen şirketlerinde staj yapma imkânı da sunmaktadır. Bu şekilde alınan eğitimi gerçek iş dünyasında ve daha ciddi bir ortamda pratiğe dökebilirler. Ayrıca dokuz aylık programlara kayıt olunduğu takdirde program sonunda Amerika’da, yasal olarak bir yıl maaşlı çalışma iznine de sahip olabilirler. Böylelikle öğrenciler, hem kaliteli okullarda bir yıl eğitim alıp, hem de Amerika’da bir yıl iş tecrübesi edinerek iyi bir CV ile ülkemize geri dönmüş olurlar.

Kimler Katılabilir

Sertifika & Diploma programlarına, iş dünyasında iyi bir başlangıç yapmak isteyen, kariyerlerini geliştirmek isteyen lise mezunları, üniversite öğrencileri/mezunları, şirket sahipleri ya da yöneticiler katılabilirler. 

Sertifika & Diploma programlarına katılabilmek için öncelikle İngilizce bilgisi çok önemlidir. En az B2 İngilizce seviye bilgisine sahip olan herkes programlara katılabilirler. Eğer öğrencinin İngilizce seviyesi yeterli derecede değilse, kayıt olacağı okulların programlarına başlamadan evvel dil kurslarına katılabilirler.

Eğitim Alanları

ABD’de sertifika & diploma programlarına katılmak isteyen öğrenciler pek çok alanda eğitim alabilirler. Bu alanlar içerisinde en yaygın olanlar ise:

- İngilizce Öğretmenliği (TESOL, TEFL, vs.)

- Pazarlama

- Ekonomi

- Bilgi Teknolojisi (IT)

- Muhasebe ve Finansal İdare

- İşletme

- Bilgisayar Sistemleri

- Halkla İlişkiler

- Turizm

- Uluslararası Ticaret

- Moda ve Sanat

- İnternet Pazarlama bunlardan bazılarıdır.

Ayrıntılı bilgi ve detaylar için tadassist@taa-ankara.org.tr adresine mail atabilir ve/veya 426 26 44 no'lu numaradan bize ulaşabilirsiniz. 

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.