Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

ÜNİVERSİTE / YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

  • Dernek : 0312 426 26 44 / 0312 426 26 48
  • Kurslar Departmanı: 0312 426 26 44 - 114 / 122
  • ABD Eğitim Danışmanlığı ve Arizona üniversitesi için: 0542 292 41 42

Özellikle son yıllarda yurtiçinde paralı okuma seçeneklerinin artması, öğrencilerin Amerika'da eğitim seçeneklerini değerlendirmelerinde artışa neden olmuştur. Türkiye’de prestijli sayılabilecek bir paralı üniversitede ücretlerin değişkenlik gösterdiği göz önüne alınırsa, öğrencilerin, yurtdışında bir üniversiteyi bitirmenin getireceği diğer artıları düşünerek bu yolu seçmeleri oldukça mantıklı olmaktadır. Hem yabancı bir ülkeden alınan diplomanın önümüze çıkartabileceği kariyer seçenekleri hem de yabancı bir ülkede uzun süre bulunmanın kişisel gelişimize katacağı artılar, yurtdışı üniversite eğitimini daha da cazip hale getirmektedir.

Kimler Gidebilir?

Lise eğitimini ve/veya üniversite eğitimini tamamlamış olan ve ABD’deki üniversitelerin kabul şartlarını taşıyan herkes ABD’de üniversite ve/veya yüksek lisans eğitimi alabilirler. ABD’de bir üniversitede eğitim almak isteyen adayların başvuracakları üniversitenin belirlediği şartları taşıması gerekmektedir. Başvuru şartları üniversiteler arasında farklılıklar göstermektedir. 

Genel Başvuru Şartları

- Bilgi ve yabancı dil yeterliliğini gösteren sınav sonuç belgeleri (SAT, ACT, TOEFL, vs)

- Eğitim (Akademik Başarı) durumunu gösteren belgeler

- Finansal durumu gösteren belgeler

- Bazı bölümler için uygulanacak bilgi ve yetenek sınav sonuç belgeleri

- İngilizce hazırlanmış özgeçmiş ve niyet mektubu

- Referans mektupları

Ekran Resmi 2019-06-18 16.25.27

Ayrıntılı bilgi ve detaylar için tadassist@taa-ankara.org.tr adresine mail atabilir ve/veya 0542 292 41 42 no'lu numaradan bize ulaşabilirsiniz.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.