DİL SEÇİMİ
KÜLTÜREL FAALİYETLER
DANIŞMA HATTI 0312 426 26 44 - 0312 426 26 48
 • TAD GELENEKSEL LİKYA YÜRÜYÜŞÜ 

  27-30 Ekim  

  Geçen yıl başlatılan geleneksel yürüyüş kapsamında, bu yıl Kaş Üçağız-Kaleköy etabında yürünecektir. İlgilenen herkesin katılabileceği bu yürüyüşte tüm konaklama ve yol programı katılımcılara ait olup, yalnızca yürüyüş rotası (toplam 4 saattir) ve toplanma yerleri TAD tarafından belirlenmektedir. Eşsiz bir manzara eşliğinde yürüyüş yapmak isteyen herkes Likya yürüyüş grubuna katılabilir. 

  Bilgi  ve detaylar  için: 0312 426 26 48  veya  taaprograms@taa-ankara.org.tr   

   

 • ECEM DİLAN KÖSE DİJİTAL BASKI SERGİSİ: “MEVCUDİYET” 

  TAD Emin Hekimgil Sanat Galerisi

  Türk Amerikan Derneği Emin Hekimgil Sanat Galerisi, yeni program yılının açılışını genç ve yetenekli sanatçı Ecem Dilan Kösem’in modern sanat sergisi “Mevcudiyet” ile yapıyor.  

  Açılış: 8 Ekim Pazartesi @ 18:30-20:00  

  Sergi: 31 Ekim tarihine kadar gezilebilir.

  Haftaiçi: 11:00-19:00 / Haftasonu: 10:00-16:00

 • NEXT LEVEL GRUBU İLE HIP HOP & GRAFFITI TANIŞMA PARTİSİ  

  TAD Lobi Alanı

  7 Ekim @ 16:00 

  Amerikalı hip hop, rap, grafiti sanatçılarından oluşan ve tüm dünyada müzik, dans ve sanatla kültürler arası kaynaşma sağlayan Next Level Grubu üyeleri ile tanışmaya hazır mısınız? D.J Kevie Key, MC İLLspokinn, graffiti sanatçısı Lance Johnson, dansçı Melisanie Aguirre ve Next Level Türkiye sorumlusu Jaci Clark’tan oluşan Next Level grubu Ankara’daki workshop ve gösterilerinden önce 7 Ekim’de sizlerle tanışmak ve canlı performanslarını sergilemek üzere Türk Amerikan Derneği’nde... TAD Teen Grubu öğrencilerine öncelik verilecek olan etkinlik için dışardan katılımcıların kayıt yaptırması zorunludur. 

  Bilgi ve kayıt için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr

 • SEMİNER: 'DEPRESYONLA BAŞ ETME YOLLARI ' (Türkçe)

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Tarih: 27 Eylül Perşembe

  Saat: 18:30

  Konuşmacı: Prof. Dr. Selçuk Aslan / Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı, Bilişsel Davranışçı Psikoterapist, Supervizor ve Eğitici

  Güzel bir tatilin ardından iş ve okul koşturmacası başlıyor. Herkesin hayatında en az bir kez bile olsa yaşayabileceği, özellikle de mevsimsel değişikliklerden dolayı da yaşanabilen depresyon ve depresyonla baş etme yolları ile ilgili Prof. Dr. Selçuk Aslan tarafından verilecek olan seminer ücretsiz olup kayıt zorunludur. 

  Bilgi ve kayıt için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

 • TAD YAZA VEDA BBQ GECESİ

  TAD 5. Kat Terası 

  Tarih: 21 Eylül 2018

  Saat: 19:00 

  Yaz tatili sonrası Türk Amerikan Derneği Terasında, yıldızların altında barbeküye ne dersiniz? Limitli sayıda yer olduğu için önceden rezervasyon yaptırılması önemle rica olunur. 


  Bilgi ve rezervasyon için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

   

 • TAD AÇIK HAVA SİNEMASI: 'DIRTY DANCING'

  TAD AÇIK HAVA SİNEMASI: “DIRTY DANCING”  

  Eylül @ 20:00 @ TAD 5. Kat Terası 

  Bir yaz kampında dans öğretmenliği yapan Johnny Castle, iş dışında kalan vakitlerinde de diğer dansçılarla dans etmektedir. Baby olarak tanınan genç bir kız Johnny’e aşık olur ve onun hem sevgilisi hem de dans partneri olur. 80’li yılların önemli filmlerinden biri sayılabilecek yapım, 1988’de en iyi şarkı dalında Oscar ödülünü 'The Time of My Life' şarkısıyla kazanmıştı. Bu aşk filmini yıldızların altında Türk Amerikan Derneği’nin 5. Kat Terasında izlemeye ne dersiniz? Kısıtlı sayıda yer olduğu için 3 Eylül tarihine kadar rezervasyon yaptırılması rica olunur.  

  Bilgi ve rezervasyon için: 0312 426 26 48 veya taaprograms@taa-ankara.org.tr 

   

 • TÜRK AMERİKAN DERNEĞİ EDUCATIONUSA OFİSİ MAYIS PROGRAMLARI

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Tarih: 3 Mayıs

  Saat: 19:00 

  Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Cem Kılıçarslan, Hacettepe Üniversitesi, Amerikan Kültür ve Edebiyatı

  Bilim kurgu türünün tanımlarına odaklanılacak bu seminerde aynı zamanda Fantazi türü ile arasındaki farklardan bahsedilecektir. Bilim kurgunun en önemli yönlerinden biri “ötekiler” kavramının tasviri ve ele alınış şekilleridir; başka bir deyişle “bizden” olmayanlar. “Ötekilere” şöyle bir bakıldığında iki başlık altında kategorize edilebildikleri görülür; bizim ötekileştirdiklerimiz, yani bizim yarattığımız ötekiler ve başka bir yerden gelenler. Bu seminerde, iki başlık altında incelenen “ötekiler” arasındaki farklar ve Bilim Kurgu dünyasında neleri temsil ettikleri EducationUSA-TAD Ofisi tarafından düzenlenen bu sunumda tartışmaya açılacaktır.

  Bilgi ve kayıt (gereklidir) için: 0312 426 26 48 veya educationusa@taa-ankara.org.tr 

 • TOASTMASTERS

  TAD Reşat Aktan Salonu

  Merkezi A.B.D.’de bulunan bu profesyonel kulüp, üyelerinin topluluk önünde konuşma ve liderlik yeteneklerini kazanma ve geliştirmelerine yardımcı olma amacını taşımaktadır. İyi derecede İngilizce bilgisi gerekmektedir.

  Detaylı bilgi için: ankara.toastmasters@gmail.com veya 0535 719 4647

  3 / 10 / 17 / 24 / 30 Temmuz 19:00 / TAD Reşat Aktan Salonu