Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Gelecek Vadeden Türkler Bursu

  • DERNEK : 0312 426 26 44 / 0312 426 26 48
  • KURSLAR DEPARTMANI: 0537 678 45 09

ÖNEMLİ DUYURU

1949 yılında New York’ta kurulan Amerikan Türk Cemiyeti (ATC) ve 1951 yılında Ankara’da kurulan Türk Amerikan Derneği (TAD), teknoloji, mühendislik, sanat, matematik (STEAM) ve uluslararası ilişkiler alanlarında Türkiye’yi Amerika’da temsil edecek olan öğrencilere destek olmak amacı ile “Gelecek Vadeden Türkler” adı ile ortak bir karşılıksız burs fonu oluşturmuşlardır. Fon, Amerika’daki eğitim kurumları veya STKlarca düzenlenen yarışma, sempozyum veya konferanslarda Türkiye’yi temsil etmek üzere davet edilen lise, lisans, lisansüstü ve doktora öğrencilerinin faydalanması için oluşturulmuştur.

Ülkemizde ve dünyada yaşanan Covid19 salgını sebebiyle öğrencilerimizin Amerika'ya gelişlerinin ve ABD'de katılacakları kalabalık ortamlarda gerçekleşme ihtimali olan seminer, sempozyum veya konferanslara katılımının mümkün olmayacağından, seyahat etmelerinin ise salgına yakalanma ihtimalinden dolayı uygun bulunulmadığı gerekçesiyle burs fonumuz bu sene geçici olarak iptal edilmiştir.

 

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et