Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

İngilizce Kursları Ankara

  • Dernek : 0312 426 26 44 / 0312 426 26 48
  • Kurslar Departmanı: 0312 426 26 44 - 114 / 122
  • ABD Eğitim Danışmanlığı ve Arizona üniversitesi için: 0542 292 41 42

Türk-Amerikan Derneği Genel İngilizce Kursları

Online İngilizce, Yüz Yüze İngilizce

Eğitim Metodolojisi

Öğrenci merkezli eğitim sistemimizde, Okuma, Dinleme, Konuşma ve Yazma olarak adlandırılan dört dil becerisi birbiriyle bağlantılı bir şekilde uygulanır. Örnek vermek gerekirse, öğrencinin bir dinleme ya da okuma metnini anlaması ve anladığını konuşarak ya da yazarak aktarabilmesi amaçlanır.

Dil bilgisi (gramer) kurallarını doğrudan ezberlemek yerine, öğrencinin keşfederek ve uygulayarak öğrenebileceği bir ortam yaratılır.

 “Öğrenmeyi öğrenme” bir süreçtir. Bazı kişiler yazarak, bazıları gördüğü, bazıları ise duyduğu bir şeyi daha rahat ve kolay öğrenebilir. Çoklu zeka ortamında, etkili öğrenmenin gerçekleşebilmesi için kişinin kendi öğrenme tarzının farkında olması ve kendisi için en uygun öğrenme metodunu uygulayabilmesi gerekmektedir.

Böylece öğrenilen her yeni bilgi akılda kalır ve İngilizce öğrenme, hayatın her alanında gerçekleşebilen yaşam boyu öğrenme sürecine katkıda bulunur.

Bu süreçte öğretmen, öğrenme ortamını tasarlayan, bilgiyi aktaran, öğrenmeye teşvik eden ve öğrenmeyi kolaylaştıran bir rehberdir.

Kurs Programı ve İçerik Hakkında

Genel İngilizce kurslarımız, 

A1 Başlangıç Seviyesi (Beginner),

A2 Temel Seviye (Elementary),

B1 Orta-altı Seviye (Pre-Intermediate),

B1+ Orta Seviye (Intermediate),

B2 Orta-üstü Seviye (Upper-Intermediate),

C1 İleri Seviye (Advanced)

olmak üzere 6 seviyeden oluşmaktadır. 

Avrupa Dil Portfolyosu (CEFR) değerlendirme sistemine göre İngilizce kur seviyelerimiz hakkında detaylı bilgi bu sayfanın altında açıklanmıştır.

İngilizce kurslarımıza katılan öğrencilerimiz, haftalık ders saatine ek olarak kendi seviyesindeki maksimum 12 öğrenci ve öğretmen eşliğinde gerçekleştirilen online EFL CAFE Ücretsiz İngilizce Konuşma derslerimizden de faydalanmaktadır.

GE TUR

Online ders alarak gerçekten öğrenebilir misiniz?

Evet! Bunun için ihtiyacınız olan tek şey internet. Evinizden, iş yerinizden ya da dilediğiniz her yerden alanında uzman İngilizce eğitmenlerimiz ile İngilizce öğrenmek artık çok kolay!

Microsoft Teams uygulaması ile maksimum 12 kişilik gruplarımıza katılarak siz de "İngilizce konuşabiliyorum!" diyebileceksiniz.

Ders günü ve saatinde "Katıl" tuşuna basarak canlı, eş zamanlı ve interaktif bir şekilde gerçekleştirilen dersler ile İngilizce öğrenmeye başlayın! 

Kimler Katılabilir, Kayıt İçin Ne Gerekiyor, Ücret Ne Kadar?

Pek çok kişi, hata yapmaktan korkmayacağı, utanmadan ve etkin bir şekilde İngilizce konuşabileceği rahat bir ortama ihtiyaç duyar.

Bu nedenle sınıflarımız, öğrencilerimizin İngilizce seviyelerine göre oluşturulmaktadır.

Genel İngilizce gruplarımıza İngilizce Okuma, İngilizce Dinleme, İngilizce Konuşma ve Yazma becerilerini birbiriyle bağlantılı bir şekilde uygulamalı olarak öğrenmek ve geliştirmek isteyen herkes katılabilir.

Seviye tespit sınavını ve İngilizce sözlü değerlendirme aşamasını tamamlayan öğrencilerimiz, Avrupa Dil Portfolyosu (CEFR) değerlendirme sistemine göre İngilizce seviyesine uygun programa yerleştirilmektedir.

Öğrencinin Genel İngilizce Seviye Tespit Sınavını çözmesi ve ardından Akademik Departman yetkilisi tarafından yapılacak İngilizce sözlü değerlendirme aşaması için randevu alması gerekmektedir.

Öğrencinin grup yerleştirmesinde İngilizce Konuşma becerisi ağırlıklı rol oynamaktadır. 

Akademik Departman yetkilimiz, randevu için seçilen gün ve saatte sizi telefonla arayarak İngilizce sözlü becerinizi değerlendirecek, İngilizce seviyenize uygun tüm mevcut programlarımız ve sorularınız sizi detaylıca bilgilendirecektir.

Sözlü değerlendirme, ihtiyaç analizi, akademik yönlendirme, kurs içeriği ve derslerin işlenişi hakkında detaylı bilgilendirme için Akademik Departman yetkilisi ile gerçekleştirilen görüşmeden ücret alınmaktadır. Bu ücret kurs kayıt işlemi yapılması halinde kurs ücretinden düşülmektedir. 

İngilizce Seviye Tespit sınavını çözmemiş ve İngilizce sözlü değerlendirme aşamasını tamamlamamış öğrenciler için direkt kayıt işlemi gerçekleştirilememektedir. 

Online seviye tespit sınavına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz: TAD ONLINE STS 

Bu kurs programı ve program hakkında yapılan bilgilendirme Ankara Cinnah Caddesi’nde bulunan Türk-Amerikan Derneği Merkez için geçerlidir.

Türk-Amerikan Derneği İngilizce Kur Seviyelerinin Açıklaması

A1 Başlangıç Seviyesi (Beginner)
ANLAMA DİNLEME OKUMA
Benimle, ailemle ve yakın çevremle ilgili tanıdık sözcükleri ve çok temel kalıpları, yavaş ve net konuşulduğunda anlayabilirim. Katalog, duyuru ya da afiş gibi yazılı metinlerdeki bildik adları, sözcükleri ve çok basit tümceleri anlayabilirim.
KONUŞMA KARŞILIKLI KONUŞMA SÖZLÜ ANLATIM
Karşımdaki kişinin söylediklerini daha yavaş bir konuşma hızında yinelemesi ve söylemek istediklerimi oluşturmada bana yardımcı olması koşuluyla, basit yoldan iletişim kurabilirim. O anki gereksinime ya da çok bildik konulara ilişkin alanlarda basit sorular sorabilir ve cevap verebilirim. Yaşadığım yeri ve tanıdığım insanları betimlemek için basit kalıpları ve tümceleri kullanabilirim.
YAZMA YAZILI ANLATIM
Kısa ve basit tümcelerle kartpostal yazabilirim. Örneğin; Tatil kartpostalıyla selam göndermek gibi. Kişisel bilgi içeren formları doldurabilirim Örneğin: Otel kayıt formuna isim, uyruk ve adres yazmak gibi. Kısa, basit notlar ve iletiler yazabilirim. Teşekkür mektubu gibi çok kısa kişisel mektupları yazabilirim.
A2 Temel Seviye (Elementary)
ANLAMA DİNLEME OKUMA
Beni doğrudan ilgilendiren konularla ilişkili kalıpları ve çok sık kullanılan sözcükleri anlayabilirim. (Örneğin; En temel kişisel ve ailevi bilgiler, alışveriş, yerel çevre, meslek). Kısa, net, basit ileti ve duyurulardaki temel düşünceyi kavrayabilirim. Kısa ve basit metinleri okuyabilirim. İlanlar, kullanım kılavuzları, mönüler ve zaman çizelgeleri gibi basit günlük metinlerdeki genel bilgileri kavrayabilir ve kısa kişisel mektupları anlayabilirim.
KONUŞMA KARŞILIKLI KONUŞMA SÖZLÜ ANLATIM
Bildik konular ve faaliyetler hakkında doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve alışılmış işlerde iletişim kurabilirim. Genellikle konuşmayı sürdürebilecek kadar anlamasam da kısa sohbetlere katılabilirim. Basit bir dille ailemi ve diğer insanları, yaşam koşullarımı, eğitim geçmişimi ve son işimi betimlemek için bir dizi kalıp ve tümceyi kullanabilirim.
YAZMA YAZILI ANLATIM
Kısa, basit notlar ve iletiler yazabilirim. Teşekkür mektubu gibi çok kısa kişisel mektupları yazabilirim.
B1 Orta-altı Seviye (Pre-Intermediate)
ANLAMA DİNLEME OKUMA
İş, okul, boş zaman vb. Ortamlarda sürekli karşılaşılan bildik konulardaki net, standart konuşmanın ana hatlarını anlayabilirim. Güncel olaylar ya da kişisel ilgi alanıma giren konularla ilgili radyo ve televizyon programlarının çoğunun ana hatlarını yavaş ve net olduğunda anlayabilirim. Meslekle ilgili ya da günlük dilde en sık kullanılan sözcükleri içeren metinleri anlayabilirim. Kişisel mektuplarda belirtilen olay, duygu ve dilekleri anlayabilirim.
KONUŞMA KARŞILIKLI KONUŞMA SÖZLÜ ANLATIM
Dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken ortaya çıkabilecek bir çok durumla başa çıkabilirim. Bildik, ilgi alanıma giren ya da günlük yaşamla ilgili (Örneğin; aile, hobi, iş, yolculuk ve güncel olaylar gibi) konularda hazırlık yapmadan konuşmalara katılabilirim. Deneyimlerimi, hayallerimi, umutlarımı, isteklerimi ve olayları betimlemek için çeşitli kalıpları yalın bir yoldan birbirine bağlayabilirim. Düşünce ve planlara ilişkin açıklamaları ve nedenleri kısaca sıralayabilirim. Bir öyküyü anlatabilirim, bir kitap ya da filmin konusunu ve izlenimlerimi aktarabilirim.
YAZMA YAZILI ANLATIM
Bilinen veya kişisel ilgimi çeken konularda basit bağlantılı metinler yazabilirim. Deneyimleri ve izlenimleri anlatan kişisel mektuplar yazabilirim. 
B1+ Orta Seviye (Intermediate)
ANLAMA DİNLEME OKUMA
Güncel bir konu olması koşuluyla uzun konuşma ve sunumları anlayabilir, karmaşık tümcelerle yapılan tartışmaları takip edebilirim. Televizyon haberlerini ve güncel olaylara ilişkin programların çoğunu anlayabilirim. Standart dilin kullanıldığı filmlerin çoğunu anlayabilirim. Yazarların belirli tutum ya da görüşü benimsedikleri, güncel sorunlarla ilgili makaleleri ve raporları okuyabilirim. Çağdaş edebi düzyazıyı anlayabilirim.
KONUŞMA KARŞILIKLI KONUŞMA SÖZLÜ ANLATIM
Öğrendiğim dili anadili olarak konuşan kişilerle anlaşmayı mümkün kılacak bir akıcılık ve doğallıkla iletişim kurabilirim. Bildik konulardaki tartışmalarda, kendi görüşlerimi açıklayıp destekleyerek etkin bir rol oynayabilirim. İlgi alanıma giren çeşitli konularda açık ve ayrıntılı bilgi verebilirim. Çeşitli seçeneklerin olumlu ve olumsuz yanlarını ortaya koyarak bir konu hakkında görüş bildirebilirim.
YAZMA YAZILI ANLATIM
İlgi alanıma giren çok çeşitli konularda anlaşılır, ayrıntılı metinler yazabilirim. Belirli bir bakış açısına destek vererek ya da karşı çıkarak bilgi sunan ve nedenler ileri süren bir kompozisyon ya da rapor yazabilirim. Olayların ve deneyimlerin benim için taşıdıkları önemi ön plana çıkaran mektuplar yazabilirim
B2 Orta-üstü Seviye (Upper-Intermediate)
ANLAMA DİNLEME OKUMA
Açıkça yapılandırılmamış ve ilişkiler açıkça belirtilmemiş sadece ima edilmiş olsa bile uzun konuşmaları anlayabilirim. Televizyon programlarını ve filmleri fazla zorluk çekmeden anlayabilirim. Üslup farklılıklarını da ayırt ederek uzun ve karmaşık, somut ya da edebi metinleri okuyabilir, ilgi alanımla alakalı olmasalar bile herhangi bir uzmanlık alanına giren makale ve uzun teknik bilgileri anlayabilirim.
KONUŞMA KARŞILIKLI KONUŞMA SÖZLÜ ANLATIM
Kullanacağım sözcükleri çok fazla aramaksızın, kendimi akıcı ve doğal bir biçimde ifade edebilirim. Dili, toplumsal ve mesleki amaçlar için esnek ve etkili bir şekilde kullanabilirim. Düşünce ve fikirlerimi açık bir ifadeyle dile getirebilir ve karşımdakilerin konuşmalarıyla ilişkilendirebilirim. Karmaşık konuları, alt temalarla bütünleştirerek, açık ve ayrıntılı bir biçimde betimleyebilir, belirli bakış açıları geliştirip uygun bir sonuçla konuşmamı tamamlayabilirim.
YAZMA YAZILI ANLATIM
Görüşlerimi ayrıntılı bir biçimde, açık ve iyi yapılandırılmış metinlerle ifade edebilirim. Bir mektup, kompozisyon ya da rapor yazabilirim. Önemli olduğunu düşündüğüm konuları ön plana çıkararak karmaşık konularda yazabilirim. Hedef belirlediğim okuyucu kitlesine uygun bir üslup seçebilirim.
C1 İleri Seviye (Advanced)
ANLAMA DİNLEME OKUMA
Açıkça yapılandırılmamış ve ilişkiler açıkça belirtilmemiş sadece ima edilmiş olsa bile uzun konuşmaları anlayabilirim. Televizyon programlarını ve filmleri fazla zorluk çekmeden anlayabilirim. Kullanım kılavuzları, uzmanlık alanına yönelik makaleler ve yazınsal yapıtlar gibi soyut, yapısal ve dilbilgisel açıdan karmaşık hemen hemen tüm metin türlerini kolaylıkla okuyabilir ve anlayabilirim.
KONUŞMA KARŞILIKLI KONUŞMA SÖZLÜ ANLATIM
Hiç zorlanmadan her türlü konuşma ya da tartışmaya katılabilir; deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirim. Kendimi akıcı bir şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin ve doğru bir biçimde vurgulayabilirim. Bir sorunla karşılaşırsam, geriye dönüp, karşımdaki insanların fark etmelerine fırsat vermeyecek bir ustalıkla ifadelerimi yeniden yapılandırabilirim. Her konuda bağlama uygun bir üslupla ve dinleyenin önemli noktaları ayırt edip anımsamasına yardımcı olacak şekilde konuşmamı etkili ve mantıksal bir şekilde yapılandırabilir, açık, akıcı bir betimleme ya da karşıt görüş sunabilirim.
YAZMA YAZILI ANLATIM
Uygun bir üslup açık, akıcı metinler yazabilirim. Okuyucunun önemli noktaları ayırt edip anımsamasına yardımcı olacak etkili, mantıksal bir yapılandırmayla bir durum ortaya koyan karmaşık mektuplar, raporlar ya da makaleler yazabilirim. Meslekî ya da edebî yapıt özetleri ve eleştirileri yazabilirim.
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.